Postihne Avengery Jossova pověstná smůla?

Jak už historie prokázala, ačkoliv Jossovy projekty nejsou vyloženě pro masové publikum, umí si najít stabilní a o to vášnivější diváky. Také se v průběhu let prokázalo, že nejlépe fungující věci byly ty, do kterých mu nikdo nemluvil. Projevilo se to u Buffy, Angela, po vydání DVD i u Firefly (kdy si na rozdílem od televize divák mohl vychutnat příběh v míněné kontinuitě a s tou správnou atmosférou). A prokázalo se to i u Dr. Horribla, kde měl snad nejvolnější pole působnosti a na 100% se mu to vyplatilo.

Z projektů, které se producenti snažili upravit pro mainstreamové publikum a tak úplně to nevyšlo, můžeme jmenovat nejen částečně postižený Dollhouse, ale především, kvůli názorovým rozdílům, nikdy nerealizovanou Wonder Woman. U té je vliv producentů ještě nepochopitelnější právě proto, že je Joss opětovně opěvován i vysmíván kvůli faktu, že mu tak dobře fungují jeho ženské hrdinky.

Dalším nepříznivým faktorem pro Josse jsou peníze, na které doufejme nedoplatí jeho druhý celovečerní film, Cabin in the Woods. Ten měl spatřit světlo světa už letos v lednu, ale kvůli 3D zpracování byl o rok odložen a teď to díky bankrotu MGM vypadá téměř fatálně. K tomu se dá říct snad jen to, že se měl na 3D raději vykašlat. Částečně na penězích ztroskotaly i některé spin-offy, které po ukončení Buffy plánoval (práva k franchise Buffy vlastní spousta lidí, se kterými není snadné se dohodnout).

A jak to souvisí s The Avengers? Částečně hned v obou bodech.

Tento týden, na premiéře svého filmu Due Date, se Robert Downey Jr. vyjádřil že scénář k filmu četl a je vynikající… jen potřebuje pár úprav z jeho strany. Naštěstí byla jeho poznámka myšlena jako ironický vtip k výše zmíněnému faktu a tak doufejme, že Downey bude svoje pracky držet od úprav co nejdále :))

Druhý bod už je bohužel myšlen vážněji. Marvel Studios jsou známa tím, že ráda šetří na svých blockbusterech, i když jim vydělávají miliardy. Roberta Downey Jr. získali pro Iron Mana 1 hodně levně a “zbavili se přepláceného” Terrence Howarda před natáčením Iron Mana 2. Tak proč by to s Avengery mělo být jiné? Už teď se očekává, že to bude jeden z největších trháků všech dob a spojením Hulka, Thora, Iron Mana a Kapitána Ameriky do jednoho filmu odehrávajícím se na Manhattanu si už teď zajistili jistý příjem.

Ale jistí lidé tvrdí, že Marvel se dožaduje toho, aby to vše bylo natočeno za relativně levný peníz a někteří tvrdí, že to nejde. A zatímco někteří z projektu mezi tím odešli, jiní doufají, že až jim dojdou peníze, Marvel své pokladnice opět otevře, než aby nechal film nedokončený. Jako výsledek těchto změn byla před-produkce pozdržena o týdny, možná měsíce. Doufejme, že to neovlivní i natáčení a post-produkci.

Zdroj: Splashpage & Bleeding Cool

Komentáře:

 1. Skye napsal:

  Zatím je vše při starém, pořád je režiserem. Tohle je spíš strašení o tom, co by se eventuálně mohlo stát :-X

 2. Jhrjiskra napsal:

  Tak jak to zatím vypadá? Bude to režírovat nebo co?

 3. zahron napsal:

  Maruxs : není zač, měly jste to tam jen krátce – asi 2 týdny :-D

  k tématu : no štve mě že má takovou smůlu … :-/

 4. Jhrjiskra napsal:

  Ale aby ho nakonec nevyměnili, to by mě pořádně naštvalo!

 5. Sykysan napsal:

  nebál bych se, i s omezeným rozpočtem dokáže Joss divy…

 6. zahron napsal:

  Doufám že Avengery nic nezasáhne, už jen kvůli Jossovi a jeho fandům ( tedy i mě ).

  Maličký detail : na buffy.whedon máte v sekci Epizody místo epizod od Buffy epizody na Dollhouse, asi se vám přehodily odkazy …

  // díky za upozornění, už jsem to spravil, trošku jsme totiž měnili strukturu stránek :) Maruxs

 7. the nobody napsal:

  Marvel je komiksové vydavatelství, i pro něj by bylo výhodné aby byli filmy kvalitní…protože je to prakticky dvouhodinová reklama…
  ..takže já bych se nebála pokud to režiser ukočíruje bude to nadupaný film jak svina :)

 8. Jhrjiskra napsal:

  To je smutné!

Napište komentář